Niğde Aşıkları Projesi

PROJE GEREKÇESİ

"NİĞDE İLİMİZİN TARİHİ ESERLERİNİN TANITIMI BELGESELİ ÇEKİMLERİ İLE GENÇLERİMİZ ORTAK ÇALIŞMA KÜLTÜRÜNÜ KAZANACAKLAR, SAFHALARI İLE TARİH ARAŞTIRMASI YAPMAYI ÖĞRENECEKLER, BUNU KAMERA KARŞISINDA SUNARAK ÖZGÜVENLERİNİ PEKİŞTİRECEKLERDİR. ELLE TUTULUR BİR ÜRÜN ORTAYA KOYMANIN ZEVKİNİ VE HAZZINI YAŞAYACAKLARDIR.
DÜZENLENECEK OLAN GEZİLER SAYESİNDE ÜLKEMİZDEKİ FARKLI KÜLTÜR VE YAŞAMLARI TANIMA FIRSATINI BULACAKLAR ŞİMDİYE KADAR GÖREMEDİKLERİ ÜLKEMİZİN GÜZELLİKLERİNİ, TARİHİ ESERLERİNİ GÖRECEKLER VE ORADAKİ İNSANLARIMIZ İLE İLETİŞİM KURARAK DAHA YAKINDAN TANIYACAKLARDIR.


DÜZENLENECEK OLAN KONFERANS İLE BU TARİH BİLİNCİ VE SEVGİSİ NİĞDE HALKIMIZIN GENELİNE YAYILMAYA ÇALIŞILACAKTIR.
GÜNÜMÜZÜN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ OLAN HAREKETSİZLİK, GENÇLERİN EVLERİNE, ODALARINA KAPANIP PASİF BİR YAŞAM TARZI BENİMSEMELERİNE SEBEP OLMAKTADIR. GENÇLERİN TOPLUMDAN UZAK, KENDİ BİREYSEL DÜNYALARINDA YAŞAMALARINI TEŞVİK EDEN BU HAYAT TARZI, GENÇLERİN SOSYAL UYUM KONUSUNDA SORUNLARLA KARŞILAŞMASINA, İÇİNE KAPANIK, UTANGAÇ VE TOPLUMUN BİR PARÇASI OLAMAYAN BİREYLERİN YETİŞMESİNE SEBEP OLMAKTADIR.
GENÇLERİMİZ BU MONOTONLUKTAN KURTULARAK,


AİLE VE TOPLUM DEĞERLERİNİN KORUNMASI VE GELİŞTİRİLMESİNE KATKIDA BULUNULACAK GENÇLERİMİZİN KARAR ALMA MEKANİZMALARINA KATILIMI, TOPLUM DİYALOĞUNUN ARTTIRILMASI VE AKTİF BİRER VATANDAŞLIK BİLİNCİNE SAHİP OLARAK TOPLUMDA HUZUR VE BARIŞI TEMİN ETMEK ÜZERE FARKLI TOPLUM KESİMLERİ ARASINDAN GELEN GENÇLERİMİZİN UZLAŞI, İŞBİRLİĞİ VE ETKİLEŞİMLERİNİN ARTIRILMASI SAĞLANACAKTIR. GENÇLERİN, GİRİŞİMCİLİĞİNİ, LİDERLİK VASIFLARINI ARTTIRMAYA YÖNELİK OLAN GENÇLERİMİZ MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN VE SOSYAL RİSK ALTINDAKİ BİREYLERDİR. KÜLTÜR, TARİH VE MEDENİYET DEĞERLERİNİN KORUNMASI, GELİŞTİRİLMESİ VE İHYASINA YÖNELİK OLAN BU PROJEMİZ İLE KÜLTÜRLÜ BİR GENÇLİK YETİŞMESİNE KATKIDA BULUNARAK ONLARIN MADDE BAĞIMLILIĞI GİBİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTMAK İSTİYORUZ"