Geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmak, Okumada maddi imkânsızlıklar çeken başarılı, Türk örf ve ananelerine bağlı öğrencilerimize destek vermek,

There are lots of places you can get help with Joomla!. In many places in your site administrator you will see the help icon. Click on this for more information about the options and functions of items on your screen. Other places to get help are:

Hedeflerimiz,

  1. Maddi imkansızlıklar nedeniyle öğrenimini sürdüremeyen üniversite gençlerine yurt hizmeti ve burs vermek suretiyle destek olmak.
  2. Türk Cumhuriyetlerinden gelen öğrencilere de aynı şekilde sahip çıkmaya çalışmak.

Ülkemizin temiz insanlarına hizmet vermeyi gaye edinmis olan dernegimiz, güzel vatanimiz Türkiye'nin  kalkinmis  ve  gelismis  ülkeler  safina  katilmasinin, egitimli ve kaliteli insan kaynagiyla mümkün olacagi bilinciyle,basta gençlere ve ihtiyaç sahibi ailelere destek  olmakta, insanlarimizin  iyi   bir  egitim alabilmeleri için rahat ve huzurlu bir yasam sunmayi hedeflemektedir.
  
Eger gelecek hakkinda düsünmezsek asla bir gelecegimiz olamaz. Bu sebep ile gelecegimize bir nebze de olsun katkimiz olmasi amaci ile Alaeddin Keykubat Egitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneğini kurmuş bulunmaktayız.

Sizleri de derneğimize destek olmaya davet ediyoruz.

Dünyaya geldigin zamani düsün,
Sen aglardin, fakat gülerdi âlem.
Öyle bir hayat sür ki, senin gidisin,
Sana sevinç olsun, âleme matem.

Alaeddin Keykubat 
Eğitim Kültür ve 
Sosyal Hizmetler Derneği

İç Anadolu bölgemizin güzide şehirlerinden olan Niğde ve çevresinde halkımızın eğitim, kültür ve sosyal kalkınmasını sağlamak maksadı ile kurulan derneğimizde gerek kamu gerek ise diğer STK lar ile iş birliği içinde üye ve sponsorlarımızın destekleri ile halkımıza hizmet etmeye çalışmaktayız.

Eğitim alanında en önemli hizmet dalımız Öğrenci yurdumuzdur. Yurdumuzda gücümüzün yettiği kadar en uygun fiyatlar ile öğrencilerimizin barınmalarına destek vermekteyiz. Sizlerin de katkıları ile hedefimiz kaliteli yetişmiş, vatanını ve milletini seven, kültürümüze bağlı olan gençleri ücretsiz okutacak seviyeye gelmektir.

Öğrencilerimiz, derneğimizde fahri olarak görev alan üyelerimizin bilgi, beceri ve tecrübelerinden istifade ettirilmekte; yurdumuzdaki kütüphaneler ve internet bağlantılı bilgisayar odaları ile, öğrencilerimizin kültür ve eğitim düzeyi yükseltilmektedir.

Mezun olan öğrencilerimize, kendi branşlarını geliştirebilecek kişi ve kurumlarda, staj ve eğitim verilmekte... Mezun olan öğrencilerimizi, iş hayatına hazırlamak için kişisel gelişim ve yönetim seminerleri düzenlenmektedir.

- Rehberlik Eğitimleri verilmektedir

- Seminer ve Konferanslar düzenlenmektedir

- İhtisas Eğitimleri (Hukuk, İşletme-İktisat, Mühendislik, Sağlık, Eğitim) hem insanları bir araya getirmekte hem de verimli bir eğitim ortamı oluşturulmasını sağlamaktadır.

- Mezun mesleki ihtisas komisyonları İhtisas komisyonları aynı alandaki gençlerimizin bir araya gelerek değer üretmelerine vesile olmaktadır.

 Kültür Alanında ise yaptığımız Niğde Aşıkları ve Halis Niğdeliler gibi projeler ile ilimizin kültür ve tarihini tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak gayesini gütmekteyiz. Bu projelerde görev alan gençlerimiz ile ülkemize kültürümüzü aktarmaktayız.

Düzenlediğimiz konferanslar ve Seminerler ile tarihimizi ve kültürümüzü halkımıza aktarmakta ve yeni nesillerimizin daha iyi bir ortamda yetişmelerini sağlamak istemekteyiz.

Sponsorlarımız katkıları Tarih, Kültür, Ahlak ve dini kitapları ücretsiz olarak dağıtımını yaparak okuma alışkanlığını geliştirmek ve gelecek nesillerimizin daha donanımlı olmaların sağlamak istemekteyiz.

Sizlerin destek ve katkıları ile hizmetlerimize devam etmenin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 

Alt Kategoriler

The Joomla! content management system lets you create webpages of various types using extensions. There are 5 basic types of extensions: components, modules, templates, languages, and plugins. Your website includes the extensions you need to create a basic website in English, but thousands of additional extensions of all types are available. The Joomla! Extensions Directory is the largest directory of Joomla extensions.

Components are larger extensions that produce the major content for your site. Each component has one or more "views" that control how content is displayed. In the Joomla administrator there are additional extensions such as Menus, Redirection, and the extension managers.

Modules are small blocks of content that can be displayed in positions on a web page. The menus on this site are displayed in modules. The core of Joomla! includes 24 separate modules ranging from login to search to random images. Each module has a name that starts mod_ but when it displays it has a title. In the descriptions in this section, the titles are the same as the names.

Content modules display article and other information from the content component.

User modules interact with the user system, allowing users to login, show who is logged-in, and showing the most recently registered users.

These modules display information from components other than content and user. These include weblinks, news feeds and the media manager.

Utility modules provide useful functionality such as search, syndication and statistics.

Navigation modules help your visitors move through your site and find what they need.

Menus provide your site with structure and help your visitors navigate your site. Although they are all based on the same menu module, the variety of ways menus are used in the sample data show how flexible this module is.

A menu can range from extremely simple (for example the top menu or the menu for the Australian Parks sample site) to extremely complex (for example the About Joomla! menu with its many levels). They can also be used for other types of presentation such as the site map linked from the "This Site" menu.

Breadcrumbs provide users with information about where they are in a site.

Templates give your site its look and feel. They determine layout, colours, typefaces, graphics and other aspects of design that make your site unique. Your installation of Joomla comes prepackaged with three front end templates and two backend templates. Help

Plugins are small task oriented extensions that enhance the Joomla! framework. Some are associated with particular extensions and others, such as editors, are used across all of Joomla. Most beginning users do not need to change any of the plugins that install with Joomla. Help