Ülkemizin temiz insanlarına hizmet vermeyi gaye edinmis olan dernegimiz, güzel vatanimiz Türkiye'nin  kalkinmis  ve  gelismis  ülkeler  safina  katilmasinin, egitimli ve kaliteli insan kaynagiyla mümkün olacagi bilinciyle,basta gençlere ve ihtiyaç sahibi ailelere destek  olmakta, insanlarimizin  iyi   bir  egitim alabilmeleri için rahat ve huzurlu bir yasam sunmayi hedeflemektedir.
  
Eger gelecek hakkinda düsünmezsek asla bir gelecegimiz olamaz. Bu sebep ile gelecegimize bir nebze de olsun katkimiz olmasi amaci ile Alaeddin Keykubat Egitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneğini kurmuş bulunmaktayız.

Sizleri de derneğimize destek olmaya davet ediyoruz.

Dünyaya geldigin zamani düsün,
Sen aglardin, fakat gülerdi âlem.
Öyle bir hayat sür ki, senin gidisin,
Sana sevinç olsun, âleme matem.

Alaeddin Keykubat 
Eğitim Kültür ve 
Sosyal Hizmetler Derneği

İç Anadolu bölgemizin güzide şehirlerinden olan Niğde ve çevresinde halkımızın eğitim, kültür ve sosyal kalkınmasını sağlamak maksadı ile kurulan derneğimizde gerek kamu gerek ise diğer STK lar ile iş birliği içinde üye ve sponsorlarımızın destekleri ile halkımıza hizmet etmeye çalışmaktayız.

Eğitim alanında en önemli hizmet dalımız Öğrenci yurdumuzdur. Yurdumuzda gücümüzün yettiği kadar en uygun fiyatlar ile öğrencilerimizin barınmalarına destek vermekteyiz. Sizlerin de katkıları ile hedefimiz kaliteli yetişmiş, vatanını ve milletini seven, kültürümüze bağlı olan gençleri ücretsiz okutacak seviyeye gelmektir.

Öğrencilerimiz, derneğimizde fahri olarak görev alan üyelerimizin bilgi, beceri ve tecrübelerinden istifade ettirilmekte; yurdumuzdaki kütüphaneler ve internet bağlantılı bilgisayar odaları ile, öğrencilerimizin kültür ve eğitim düzeyi yükseltilmektedir.

Mezun olan öğrencilerimize, kendi branşlarını geliştirebilecek kişi ve kurumlarda, staj ve eğitim verilmekte... Mezun olan öğrencilerimizi, iş hayatına hazırlamak için kişisel gelişim ve yönetim seminerleri düzenlenmektedir.

- Rehberlik Eğitimleri verilmektedir

- Seminer ve Konferanslar düzenlenmektedir

- İhtisas Eğitimleri (Hukuk, İşletme-İktisat, Mühendislik, Sağlık, Eğitim) hem insanları bir araya getirmekte hem de verimli bir eğitim ortamı oluşturulmasını sağlamaktadır.

- Mezun mesleki ihtisas komisyonları İhtisas komisyonları aynı alandaki gençlerimizin bir araya gelerek değer üretmelerine vesile olmaktadır.

 Kültür Alanında ise yaptığımız Niğde Aşıkları ve Halis Niğdeliler gibi projeler ile ilimizin kültür ve tarihini tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak gayesini gütmekteyiz. Bu projelerde görev alan gençlerimiz ile ülkemize kültürümüzü aktarmaktayız.

Düzenlediğimiz konferanslar ve Seminerler ile tarihimizi ve kültürümüzü halkımıza aktarmakta ve yeni nesillerimizin daha iyi bir ortamda yetişmelerini sağlamak istemekteyiz.

Sponsorlarımız katkıları Tarih, Kültür, Ahlak ve dini kitapları ücretsiz olarak dağıtımını yaparak okuma alışkanlığını geliştirmek ve gelecek nesillerimizin daha donanımlı olmaların sağlamak istemekteyiz.

Sizlerin destek ve katkıları ile hizmetlerimize devam etmenin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 

There are lots of places you can get help with Joomla!. In many places in your site administrator you will see the help icon. Click on this for more information about the options and functions of items on your screen. Other places to get help are:

Geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmak, Okumada maddi imkânsızlıklar çeken başarılı, Türk örf ve ananelerine bağlı öğrencilerimize destek vermek,

It's easy to get started creating your website. Knowing some of the basics will help.

What is a Content Management System?

A content management system is software that allows you to create and manage webpages easily by separating the creation of your content from the mechanics required to present it on the web.

In this site, the content is stored in a database. The look and feel are created by a template. The Joomla! software brings together the template and the content to create web pages.

Site and Administrator

Your site actually has two separate sites. The site (also called the front end) is what visitors to your site will see. The administrator (also called the back end) is only used by people managing your site. You can access the administrator by clicking the "Site Administrator" link on the "This Site" menu or by adding /administrator to the end of you domain name.

Log in to the administrator using the username and password created during the installation of Joomla.

Logging in

To login to the front end of your site use the login form or the login menu link on the "This Site" menu. Use the user name and password that were created as part of the installation process. Once logged-in you will be able to create and edit articles.

In managing your site, you will be able to create content that only logged-in users are able to see.

Creating an article

Once you are logged-in, a new menu will be visible. To create a new article, click on the "submit article" link on that menu.

The new article interface gives you a lot of options, but all you need to do is add a title and put something in the content area. To make it easy to find, set the state to published and put it in the Joomla category.

You can edit an existing article by clicking on the edit icon (this only displays to users who have the right to edit).

Learn more

There is much more to learn about how to use Joomla! to create the website you envision. You can learn much more at the Joomla! documentation site and on the Joomla! forums.

Alt Kategoriler

The Joomla! content management system lets you create webpages of various types using extensions. There are 5 basic types of extensions: components, modules, templates, languages, and plugins. Your website includes the extensions you need to create a basic website in English, but thousands of additional extensions of all types are available. The Joomla! Extensions Directory is the largest directory of Joomla extensions.