PROJE KONUSU

PROJEMİZ, PROGRAMIN GENEL AMACI OLAN; GENÇLERİN EVRENSEL VE İNSANÎ DEĞERLERE SAHİP, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE BAĞLI, ÇEVREYE SAYGILI, BİLGİ VE ÖZGÜVEN SAHİBİ, ETKİN, GİRİŞİMCİ, TOPLUMSAL AİDİYET DUYGUSU YÜKSEK, TOPLUMSAL HAYATA AKTİF KATILAN, TEMEL HAK VE HÜRRİYETLERİNİ ETKİN BİR BİÇİMDE KULLANAN VE ULUSLARARASI ALANDA AKRANLARIYLA REKABET EDEBİLECEK SEVİYEDE BİREYLER OLARAK KENDİ POTANSİYELLERİNİ TAM ANLAMIYLA GERÇEKLEŞTİREBİLECEKLERİ İMKÂN VE ZEMİNİ OLUŞTURMAK, AMACINA YÖNELİK OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.


BU ÖĞRENCİLERİMİZDEN GÖNÜLLÜ OLAN EN AZ 40 KİŞİYE İLİMİZİN TARİHİ YERLERİNDEN BİR TANESİ SEÇİLEREK ARAŞTIRMASI İSTENECEKTİR. BÖYLELİKLE GENÇLERİMİZ İLİMİZİN TARİHİ YERLERİNİ ÖĞRENECEK, ARAŞTIRACAK, GİDİP YERİNDE GÖRECEK VE ÇEVRESİNDEKİ YERLİ HALK İLE İRTİBATA GEÇİP HEM KİTABİ HEM DE HALK İÇİNDEKİ BİLGİ VE HİKÂYELERİ EDİNECEK VE BUNLARI HARMANLAYACAKTIR. BÖYLELİKLE ARAŞTIRMACILIK YÖNLERİ VE İNSANLAR İLE İLİŞKİLERİ GELİŞECEKTİR. 


BU GENÇLERİMİZ HAZIRLANDIKLARI KONULARINI ORTAK BİR PROGRAM FORMATINDA BİR ARAYA GETİREREK BAKANLIĞIMIZIN GÖRÜNÜRLÜK MATERYALLERİNİN DE KULLANILDIĞI BİR BELGESEL HALİNE GETİRECEKLERDİR. ON BEŞ ER DAKİKADAN OLUŞAN BU PROGRAMLAR İLE ÖĞRENCİLERİMİZ KAMERA KARŞISINA GEÇECEK, ARAŞTIRMALARINI ANLATACAK VE TARİHİ YERİN GÖRÜNTÜLERİ ÇEKİLECEKTİR. KAMERA KARŞISINDA PERFORMANSLARINI GÖSTEREREK KENDİLERİNE OLAN ÖZGÜVENLERİ, AİDİYET DUYGULARI EN ÜST SEVİYEDE OLACAKTIR. TARİHİMİZE VE GEÇMİŞİMİZE OLAN MERAK VE ARAŞTIRMA İSTEKLERİ YİNE EN ÜST SEVİYEDE OLACAKTIR.


BU ÇEKİMLERİMİZİN AYRI AYRI YAYINLANABİLECEK ŞEKİLDE YİNE GENÇLERİMİZ TARAFINDAN MONTAJLANACAK VE İNTERNET SİTESİNDEN YAYINLANACAKTIR. KURULACAK BİR WEB SİTESİNDE NİĞDE İLİMİZİN HER BİR ESERİ İÇİN AÇILACAK SAYFALARDA YAZILI VE GÖRSEL OLARAK TANITIMININ YAPILMASI VE ÇEKİM BÖLÜMLERİNİN KONULMASI İLE BİR ARŞİV OLMASI SAĞLANACAK.
AYRICA TEK BÖLÜM ŞEKLİNDE BU ÇEKİMLER BİRLEŞTİRİLEREK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE SUNULARAK İLİMİZDEKİ İSTEYEN OKULLARDA ÖĞRENCİLERİMİZE GÖSTERİMİ YAPILACAKTIR.


NİĞDE’DE BULUNAN BU TARİHİ ESERLERİN TANITILDIĞI BU KADAR DETAYLI BİR BELGESEL BULUNMAMAKTADIR. BU FAALİYET İLE HAZIRLANACAK CD LER İLİMİZ TANITIMINDA KULLANILABİLECEK ŞEKİLDE DETAYLI BİR ÇALIŞMA YAPILMASI SAĞLANACAKTIR.
DÜZENLENECEK OLAN ÜÇ GEZİ İLE TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTASI OLAN BURSA VE ÇANAKKALE GEZİLERİ İLE ECDADIMIZIN İZİNDE TARİH BİLİNCİNİ ARTIRMAK VE TARİHE OLAN TEORİK BİLGİLERİNİ YERİNDE GÖREREK PEKİŞTİRMELERİNİ ARZU ETMEKTEYİZ.
 

PROJE GEREKÇESİ

"NİĞDE İLİMİZİN TARİHİ ESERLERİNİN TANITIMI BELGESELİ ÇEKİMLERİ İLE GENÇLERİMİZ ORTAK ÇALIŞMA KÜLTÜRÜNÜ KAZANACAKLAR, SAFHALARI İLE TARİH ARAŞTIRMASI YAPMAYI ÖĞRENECEKLER, BUNU KAMERA KARŞISINDA SUNARAK ÖZGÜVENLERİNİ PEKİŞTİRECEKLERDİR. ELLE TUTULUR BİR ÜRÜN ORTAYA KOYMANIN ZEVKİNİ VE HAZZINI YAŞAYACAKLARDIR.
DÜZENLENECEK OLAN GEZİLER SAYESİNDE ÜLKEMİZDEKİ FARKLI KÜLTÜR VE YAŞAMLARI TANIMA FIRSATINI BULACAKLAR ŞİMDİYE KADAR GÖREMEDİKLERİ ÜLKEMİZİN GÜZELLİKLERİNİ, TARİHİ ESERLERİNİ GÖRECEKLER VE ORADAKİ İNSANLARIMIZ İLE İLETİŞİM KURARAK DAHA YAKINDAN TANIYACAKLARDIR.


DÜZENLENECEK OLAN KONFERANS İLE BU TARİH BİLİNCİ VE SEVGİSİ NİĞDE HALKIMIZIN GENELİNE YAYILMAYA ÇALIŞILACAKTIR.
GÜNÜMÜZÜN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ OLAN HAREKETSİZLİK, GENÇLERİN EVLERİNE, ODALARINA KAPANIP PASİF BİR YAŞAM TARZI BENİMSEMELERİNE SEBEP OLMAKTADIR. GENÇLERİN TOPLUMDAN UZAK, KENDİ BİREYSEL DÜNYALARINDA YAŞAMALARINI TEŞVİK EDEN BU HAYAT TARZI, GENÇLERİN SOSYAL UYUM KONUSUNDA SORUNLARLA KARŞILAŞMASINA, İÇİNE KAPANIK, UTANGAÇ VE TOPLUMUN BİR PARÇASI OLAMAYAN BİREYLERİN YETİŞMESİNE SEBEP OLMAKTADIR.
GENÇLERİMİZ BU MONOTONLUKTAN KURTULARAK,


AİLE VE TOPLUM DEĞERLERİNİN KORUNMASI VE GELİŞTİRİLMESİNE KATKIDA BULUNULACAK GENÇLERİMİZİN KARAR ALMA MEKANİZMALARINA KATILIMI, TOPLUM DİYALOĞUNUN ARTTIRILMASI VE AKTİF BİRER VATANDAŞLIK BİLİNCİNE SAHİP OLARAK TOPLUMDA HUZUR VE BARIŞI TEMİN ETMEK ÜZERE FARKLI TOPLUM KESİMLERİ ARASINDAN GELEN GENÇLERİMİZİN UZLAŞI, İŞBİRLİĞİ VE ETKİLEŞİMLERİNİN ARTIRILMASI SAĞLANACAKTIR. GENÇLERİN, GİRİŞİMCİLİĞİNİ, LİDERLİK VASIFLARINI ARTTIRMAYA YÖNELİK OLAN GENÇLERİMİZ MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN VE SOSYAL RİSK ALTINDAKİ BİREYLERDİR. KÜLTÜR, TARİH VE MEDENİYET DEĞERLERİNİN KORUNMASI, GELİŞTİRİLMESİ VE İHYASINA YÖNELİK OLAN BU PROJEMİZ İLE KÜLTÜRLÜ BİR GENÇLİK YETİŞMESİNE KATKIDA BULUNARAK ONLARIN MADDE BAĞIMLILIĞI GİBİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTMAK İSTİYORUZ"

Alt Kategoriler

We search the whole countryside for the best fruit growers.

You can let each supplier have a page that he or she can edit. To see this in action you will need to create a user who is in the suppliers group.

Create one page in the growers category for that user and make that supplier the author of the page. That user will be able to edit his or her page.

This illustrates the use of the Edit Own permission.