AK - DER
Hoş Geldiniz!

Bugün : 24 Temmuz 2017 Pazartesinike cortez nike air max 2016 polo ralph lauren sale louis vuitton riem nike air max 2016 goedkoop beats by dre kopen nike roshe run timberland schoenen beats by dre goedkoop nike air max goedkoop polo ralph lauren outlet air max goedkoop jordans kopen louis vuitton canada


 

NİĞDE AŞIKLARI

Bu Proje İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Tarafından Desteklenmektedir.

PROJE WEB SAYFASI
PROJE FACEBOOK SAYFASI
PROJE YOUTUBE SAYFASI


http://www.ak-der.com/nigdeasiklari/imaj/logo.pngDerneğimiz Türk milletini ve onun üstün medeniyetini ve kültürünü bütün dünyaya tanıtmak gayesiyle, kurulmuş, kültürlü, dünyadaki ve teknolojideki bütün gelişmelere vakıf bir gençlik yetiştirmek için çalışmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda , değişik etnik kökenden ve kültürel değerlere sahip gençlerimiz milli ve manevi değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmek, birbirleri ile kaynaşmalarını temin etmek, evrensel ve insani değerlere önem veren, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin kullanan ve uluslararası akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini oluşturmak temel amacımızdır.

Üniversitede farklı branşlarda eğitim gören  değişik sosyal, kültürel değerlere sahip  ve ekonomik farklılıkları olan gençlerin birbirleri ile kaynaşmaları ve aralarındaki sevgi bağının kurularak güçlendirilmesi ortak bir amaç oluşturarak birbirleri ile kenetlenmelerini sağlamak bizlerin omuzlarına yüklenen ağır bir sorumluluktur.

Ülkemiz ve dolayısı ile niğde ilimiz çok zengin ve övünülecek bir tarihi geçmişe sahiptir. Bugünün gençliğinin bu şanlı geçmişi doğru olarak öğrenmeleri ve öğrendiklerini aktarmaları gereklidir. Ortak bir tarih bilinci oluşturmak için  konferanslar verilmeli ve tarihi mekânların ziyaretleri yapılarak bu bilgiler pekiştirilmeli ve diğer insanlara iletişim vasıtaları ile aktarılmalıdır.

Projemizde  niğde il merkezinden başlanıp il genelinde bulunan tarihi yerlerin belgesel niteliğinde videoları çekilecektir. 15 er dakikalık bu videolarda sunucu olarak bir gencimiz görev alacak seçtiği yerin tarihini araştıracak, sunacak ve montajını yapacaktır. Bu alanda rol model olmuş uzman sunucu kişilerde belgesel çekiminde  konuk edilecek ve destek alınacaktır. 40 bölümden az olmamak üzere çekilecek bu belgesel daha sonra  mümkün olursa bir ulusal veya yerel yayın organında yayınlatılmaya çalışılacaktır. Ayrıca kurulacak internet sitesinden halkımızın kullanımına sunulacaktır. Daha sonraki yıl ve aşamalarda komşu illerinde katılımı ile geniş bir arşiv koleksiyonu oluşturulması hedeflenmektedir.

Projemiz kapsamında yapılacak faaliyetler ile gençlerimizin daha da iyi yetişmesi, kültür ve tarih bilinci oluşturularak bu bilincin çevredeki diğer bireylere de aktarılması amaçlanmıştır.

    
 


Tarih : 15 Nisan 2017 Cumartesi
Hit : 143

Alaeddin Keykubat Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği
Ahmet Kuddusi mh. Orhan Batı Bulvarı (Niğde yolu üzeri) No:143 Bor NİĞDE
Tel:0.388.313 13 50

air jordan pas cher nike belgique louboutin pas cher nike air force pas cher ralph lauren pas cher nike air huarache pas cher hollister pas cher nike cortez pas cher polo ralph lauren pas cher nike air force 1 pas cher oakley pas cher nike huarache pas cher belstaff france nike cortez ralph lauren pas cher mbt chaussures